Jump to content (skip navigation)

O nas

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Pile we wrześniu 2017 roku zmieniła swoją siedzibę i obecnie mieści sie przy ul. Kusocińskiego 1. Działalność swoją rozpoczęła we wrześniu 2005 roku, a jej założycielem jest Marcin Białkowski.

Marcin Białkowski - Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Pile, kontrabasista, członek "La Fonica Quartet". Od ponad 20 lat rozbudza zainteresowanie muzyką dzieci i młodzież organizując i prowadząc koncerty i audycje muzyczne dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Inicjator koncertów "Filharmonii Maluszka" w Pile. Z zamiłowania scrabblista (v-ce Mistrz Polski Nauczycieli 2012).

To, co nas wyróżnia to wykwalikowana kadra i rewelacyjnie opracowane autorskie programy nauczania. Szkoła oferuje programy edukacji muzycznej dla najmłodszych dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej Szkole znajdzie dla siebie miejsce zarówno niemowlak w wieku 4 miesięcy jak i chcąca zrelaksować się - aktywnie muzykując - mama, czy tata. Nasze programy opracowane są przez międzynarodowe grono muzyków i pedagogów wyspecjalizowanych w dziedzinie edukacji muzycznej. Integralną częścią wszystkich programów nauczania są doskonałe materiały dydaktyczne: podręczniki, ćwiczenia, płyty CD, przewodniki dla rodziców.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza studiami posiadają wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation z siedzibą w Japonii.